Współczesne mieszkania, to nie tylko wygodnie urządzone pomieszczenia lecz także wszystkie systemy wodnokanalizacyjne, które sprawiają, iż codzienne życie staje się znacznie prostsze.

Prawie w każdym mieszkaniu mamy do czynienia z szeregiem urządzeń, które potrzebują fachowego montażu oraz konserwacji. Przeróżnego rodzaju zlewy, umywalki, wanny, prysznice, zmywarki, pralki, WC i wszystkie inne systemy wodnokanalizacyjne potrzebują dobrego montażu, konserwacji a z czasem naprawy. Jedną z często występujących usterek jest zapchany zlew, na ogół przyczyną takiej sytuacji jest wylewanie do zlewu np. fusów po kawie lub herbacie, występowanie resztek jedzenia czy roztopionego tłuszczu. W poniektórych przypadkach wystarczy środek do udrażniania, ale zbyt częste jego używanie, przy rurach żeliwnych, może powodować rdzę. Niektóre środki chemiczne do udrażniania mogą powodować też odkładanie się kamienia w rurze co jest także niebezpieczne i z czasem skutkuje kompletną niedrożnością.

Zatem, jeżeli zlew jest zatkany i nie potrafimy sobie poradzić z kłopotem to lepiej jest skontaktować się z instalatorem, który posiada wystarczające kwalifikacje i doświadczenie w usuwaniu takich awarii.
Niejednokrotnie samodzielne wykonywanie napraw, zwłaszcza kiedy nie posiada się stosownych umiejętności, kończy się jeszcze poważniejszą usterką a także poniesieniem większych nakładów na jej wyeliminowanie. Zatem, jeśli pragniesz zaoszczędzić nerwy, czas i pieniądze to lepiej od razu skontaktuj się z hydraulikiem. Usunięcie usterki zajmie mu mało czasu i znowu będziemy mogli cieszyć się sprawnie funkcjonującą instalacją..