W Polsce funkcjonuje parę rodzajów biur, u których zamówić można projekty domów. To między innymi biura architektoniczne, bądź funkcjonujący jako freelancerzy eksperci. Niezależnie od tego, na którą możliwość się zdecydujemy, powinno się wybrać w taki sposób, abyśmy dostali kompleksową i profesjonalną obsługę od doświadczonych pracowników. Mnóstwo jest przykładów tego, jak różne osoby mając nadzieję na oszczędności zdecydowali się na usługi projektantów, jacy dopiero szkolili się z projektowania.

Uzyskiwali dzięki temu niedużą cenę projektu, która jednakże nie miała związku z jakością. Zatem korzystanie z najtańszych kosztów może niejednokrotnie  skończyć się frustracją i utratą tych, nawet całkiem niewielkich pieniędzy.
Godne  zaufania są zazwyczaj biura projektowe, nawet te, w jakich pracuje  mała liczba osób, w miejsce niezależnych projektantów. Te osoby proponują najczęściej zdecydowanie mniejszy zakres usług od biur projektowych. Biura proponują zazwyczaj dodatkowe możliwości i praktyczne  usługi, niektóre łączą naraz usługi projektowania z budowlanymi, oferując  wykończenie zaprojektowanego samodzielnie domu praktycznie do końca, dając pewność na profesjonalne wykonanie zlecenia.

Nim jednak zdecydujemy się na skorzystanie z propozycji jednego biura, najpierw korzystnie jest wybrać się tam porozmawiać i przedstawić swe oczekiwania odnośnie zamówionej pracy.

Przez to dwie strony zdobywają wiedzę na temat wzajemnych potrzeb, prawdopodobne jest też bardziej profesjonalne przygotowanie projektu.

W trakcie rozmowy z projektantami okazuje się również, czy współpracujemy z profesjonalnym fachowcem, jaki w istocie orientuje się w swojej pracy, czy da się zauważyć zaangażowanie. Bywa tak, że człowiek, który w trakcie pierwszego telefonicznego kontaktu wydawał się być warty uwagi, w kontakcie w cztery oczy może budzić już nasze obiekcje. Wtedy to  lepiej jednak wybrać coś innego. Istnieje dużo firm oferujących projekty domów i z pewnością po jakimś czasie uda się znaleźć taką, z jakiej usług będziemy całkowicie usatysfakcjonowani. Miejmy czujność tylko w trakcie zawierania umów – zawsze trzeba dokładnie rozpatrzyć każdy jej punkt..