Usytuowana na Wzgórzu Koneckim Sielpia ze względów przyrodniczych i wyjątkowo ciekawych terenów uznawana jest za Perłę ziemi świętokrzyskiej na tle lokalnych ośrodków letniskowych.

Sielpię zlokalizowaną tuż przy zalewie Czarnej Koneckiej w sąsiedztwie lasów sosnowych charakteryzuje swoisty mikroklimat, który jest efektem roztaczających swój zapach olejków sosnowych. Sprzyja on przede wszystkim osobom cierpiącym na wszelkiego rodzaju schorzenia dróg oddechowych. Na turystów , którzy zwiedzają Sielpię czeka nieźle rozbudowana baza noclegów. Obok prywatnych kwater mają do dyspozycji domki letniskowe o wymaganym standardzie wyposażenia usytuowane w lesie tuż przy plaży zbiornika wodnego.

Dzięki wymaganemu wyposażeniu gwarantują nie tylko jak najlepsze warunki lokalowe, ale również wiele atrakcji, które uprzyjemniają spędzenie czasu nawet podczas niepogody.

Sielpia z bardzo bogatym zapleczem rekreacyjnym to wymarzone miejsce na urlop z dala od codziennego zgiełku zarówno dla najmłodszych dzieci jak i seniorów. Goście mogą wypoczywać na zadbanej plaży i zażywać kąpieli w Zalewie.

Ośrodek wypoczynkowy to ponadto doskonała baza wypadowa dla osób, które preferują aktywną formę urlopu.

Z Sielpi można dla przykładu wybrać się do Bałtowa, by tam zwiedzić jedyny w regionie Park Jurajski bądź do Jaskini Raj zlokalizowanej w okolicy Chęcin, która uważana jest za jedną z najbardziej unikalnych form przyrodniczych w naszym kraju.
Wyjazd do Sielpi to doskonały sposób na wymarzony wypoczynek dlatego planując nadchodzący wielkimi krokami letni urlop, należy już zastanowić się nad rezerwacją jednego z domków letniskowych usytuowanych w wyjątkowej okolicy Zalewu Czarnej Koneckiej..
Dużo informacji pozyskano z serwisu:: co myślicie Sielpia kwatery?