Jagody acai, z wyglądu niepozorne, przypominające borówkę amerykańską są perfekcyjnym środkiem wspomagającym odchudzanie. Wzmagają metabolizm, dodają energii. Dzięki unormowaniu trawienia bardziej spalamy zbędne kilogramy, bez użycia dodatkowej siły. Oprócz tego w swoim składzie zawierają mnóstwo składników mineralnych, witamin, jakie łatwo można dzięki wspomnianym uzupełnić, ale i dzięki przeciwutleniaczom zabezpieczyć swój ustrój przed infekcjami także na poważne choroby, również nowotwory. Z pewnością do naszego kraju nie przesyłane są owoce acai w naturalnej postaci. Pierwotnie rosną tylko na urodzajnych glebach Ameryki Południowej. Zatem można je kupić w postaci soku, suszonych owoców, proszku, a prawie zawsze w formie tabletek.Jagody proponuje się spozywać od jednej do dwóch tabletek czy też dwóch łyżeczek proszku acai. Jest to uzależnione od indywidualnych zamiarów i preferencji.

Czy jagody mają wady? Udowodnione są negatywne czynniki jedynie u stosujących je uczulonych na acai berry czy też, w sytuacji przedawkowania kłopoty jelitowo – żołądkowe u reszty ludzi.

Zgodne z normami stosowanie jagód acai posiada jedynie korzyści. Dotyczą one nie tylko profilaktyki zdrowotnej, wspomagania terapii mnóstwa chorób, ale także wpływ na wygląd i stan skóry, włosów i paznokci no i łatwiejszą utratę masy ciała. Oczywiście same owoce nie uczynią cudów – konieczne jest wprowadzenie sportu i zdrowego stylu życia, także odżywiania. Dzięki jagodom łatwiej jest zapanować nad apetytem, co będzie miało znaczenie na efekt końcowy suplementacji i ćwiczeń..